سفر به گرای 363 درجه
 
هوشیار باشید ، فتنه دیگری در راه است ... (امام خامنه ای)

 

تلویزیون دولتی انگلیس اعلام کرد در مورد پذیرش مهدی هاشمی به عنوان دانشجوی دوره دکترای آکسفورد، اتهامی متوجه نامبرده نیست.
به گزراش کیهان سایت کلمه وابسته به شورای هماهنگی راه سبز (فتنه گران فراری مقیم لندن و پاریس) با اشاره به گزارش بی بی سی نوشت: همزمان با انتشار بیانیه مسئول تحقیق دانشگاه آکسفورد درباره ادعای مطرح شده مهدی هاشمی نیز بیانیه ای منتشر و هدف از طرح این اتهامات را آلوده کردن نام خانواده وی عنوان کرد. مهدی هاشمی همچنین اعلام کرد که پس از گذراندن یک پروسه طولانی و ۹ ماهه، شامل بررسی مدارک تحصیلی و پروپوزال (طرح پایان نامه) و همچنین «چندین مصاحبه بااساتید مربوطه» موفق به دریافت پذیرش دانشگاه آکسفورد شده است.
روزنامه گاردین اخیراً از قول فردی به نام کاوه موسوی، نوشته بود مهدی هاشمی شرایط ادامه تحصیل در این دانشگاه را نداشته و از جمله فاقد تسلط لازم بر زبان انگلیسی و سوابق علمی و کاری مرتبط و کافی است.
انتشار خبر تحصیل هاشمی در دوره دکترای دانشگاه آکسفورد در حالی است که چند ماه پس از خروج وی از کشور، اعلام شده بود او برای سرکشی به دفاتر دانشگاه آزاد در خارج کشور و بنا بر مأموریت اداری از ایران خارج شده است.
به دنبال انتشار بیانیه پیتر نورت (مسئول تحقیق در مورد ادعای مطرح شده علیه مهدی هاشمی)، برخی محافل اپوزیسیون مخالف شورای هماهنگی راه سبز (از جمله خودنویس) پیشنهاد داده اند: اگر بیانیه صادره حقیقت دارد، آقای مهدی هاشمی برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی، مصاحبه ای به همین زبان با خبرنگار یکی از تلویزیون های انگلیسی انجام دهد تا حقیقت بر همگان آشکار شود، ضمن اینکه توضیح دهند چرا بیانیه مورد ادعا چرا روی سایت دانشگاه آکسفورد نیست؟... ایشان در صورت عدم پذیرش مصاحبه به زبان انگلیسی می تواند برای رفع سوء ظن ها، از دانشگاه آزاد آکسفورد فارغ التحصیل شود.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/۱/٢٠ توسط مرتضی علیشاهی