سفر به گرای 363 درجه
 
هوشیار باشید ، فتنه دیگری در راه است ... (امام خامنه ای)

 

امروز جمهوری اسلامی در چندین جبهه در حال نبرد است؛ در سیاست خارجه بسیاری از کشورهای اسلامی بر علیه دیکتاتورهای خود به پا خواسته اند و دستگاه دیپلماسی کشور باید با حضور فعال و قدرتمند در صحنه از ملت های مسلمان در مقابل ظلم حاکمان مستبد و نوکر و دست نشانده ی غربی ها دفاع کند. 


در بعد اقتصادی کشور در حال طی کردن دوره ای استثنایی است و طرح تحول اقتصادی تنها با روحیه ای جهادی قابل پیگیری است و لا غیر! 

در بعد علمی، امروز کشور به شکوفایی رسیده است که تنها راه مقابله دشمن با پیشرفت علمی ما در بعضی از زمینه ها برخورد های حذفی و ترور دانشمندانمان شده است. 

همه ی این موارد بیان شد تا به این نکته ی رهبری اشاره شود که: نباید از گفته ها و یا نوشته های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است نباید جلوی مردم اخم کرد و بهانه به دست رسانه های بیگانه داد.
این نکته ی ارزشمند خطاب به همه ی مسئولین و رسانه هاست. هم رییس جمهور را شامل می شود و رییس و نمایندگان مجلس را و هم قوه قضاییه را! و هم رسانه های همسو با آنها را. 

رهبر انقلاب اول سال هم تذکر دادند و تذکر دوباره ایشان در دیدار با وزیر کشور و فرماندهان نیروی انتظامی نشان از عدم توجه و رعایت آن از سوی مسئولین و رسانه ها دارد. 

وجود اختلاف سلیقه طبیعی است ولی تبدیل یک اختلاف به بحران در کشور جرمی نابخشودنی است. و به فرموده ای امام و رهبری مگر مردم چه جرمی مرتکب شدند؟ 

اختلافات باید در جلسات بین مسئولین به بحث گذاشته شود و آنچه نمود پیدا می کند وحدت و یکپارچگی مسئولین است در مقابل دشمنان خارجی! و نه اینکه با اعمال و رفتار و گفتار خود کاری کنیم که دشمنان بتوانند از آن سو استفاده کنند. 

رسانه های متعهد به اصول اسلام و انقلاب هم باید به جای شعله ور کردن اختلافات با تاکید بر نکات مشترک بر ایجاد وحدت و همدلی بیشتر تلاش کنند تا ان شالله دشمن را ناکام بگذارند. 

ذکر این نکته ضروری است که جهان هم خود را یکی از مخاطبین تذکر رهبر انقلاب می داند و تلاش می کند در جهت حفظ وحدت مسئولین و وفاق جریان اصولگرایی واقعی و افشای جریان منحرف و منافق قدم بردارد.


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩٠/٢/۱٠ توسط مرتضی علیشاهی